הזורעים רוח - הושע ז| דודו פלמה

מאת: כתיבה וציור דודו פלמה ת.פרסום: 28/11/16
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

  כִּי רוּחַ יִזְרָעוּ, וְסוּפָתָה יִקְצֹרוּ;בספר "ניב שפתיים" כתוב: התנהג בצורה מסוכנת שהביאה לתוצאה מסוכנת הרבה יותר שלא צפה מראש , ביטוי המטיח אשמה ואחריות למה שקרה - הושע ח ז:" כִּי רוּחַ יִזְרָעוּ וְסוּפָתָה יִקְצֹרוּ קָמָה אֵין לוֹ צֶמַח בְּלִי יַעֲשֶׂה קֶּמַח אוּלַי יַעֲשֶׂה זָרִים יִבְלָעֻהוּ". ( שיבוא בטענות רק אל עצמו, במדיניות הקשה שנקט הוא זרע רוח וכעת הוא קוצר סופה, ולא פלא שהמצב החמיר).

זורע רוח וקוצר סופה דוגמה בת זמננו
---------------------------------------
"אנחנו עומדים מול טרור מציתים", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהיותו בחפ"ק בחיפה "אני רוצה לומר באופן הברור ביותר: כל דליקה שנגרמת כתוצאה מהצתה או מהסתה להצתה היא טרור לכל דבר ועניין", הבהיר "מי שמנסה לשרוף חלקים ממדינת ישראל ייענש". בנוגע למאמצי הכיבוי הודיע ראש הממשלה כי הסופרטנקר, מטוס הכיבוי הגדול בעולם שהגיע לארץ באסון הכרמל ב-2010, ימריא הלילה לישראל.

כל הארץ מלאה אש ויהודים וערבים עמלו יחדיו לכבותה. ושרפות היו גם בישובים ערבים, אך ראש הממשלה עמל קשה ללבות את האש. ומהרגע הראשון עסק אך ורק ב"מציתים" כמו שפעם בתקופת חמלניצקי עסקו ביהודים "מרעילי הבארות".

אז הסופר טנקר אולי יסייע לכבות את האש, אבל, אדוני ראש הממשלה, אלף כבאים לא יצליחו לכבות את רוח השנאה אשר זרעת.

לפעמים נביאים יודעים על מה הם מדברים. וכנראה שבכל התקופות היו מנהיגים שזרעו רוח אשר ללא ספק קצרו גם סופה. 
מאז שהושע הלך על האדמה היוקדת הזאת ועד ימינו, שבהם מנהיג הזורע שנאה קוצר סופה של להבות. וכמו שאמא שלי הייתה אומרת "מי שמשחק באש יקבל כוויה" ולרוב היא גם צדקה. 
הקשיבו לנביא הושע ולאימהות, הן יודעות על מה הן מדברות.