הארי הישראלי - מיכה ב |דודו פלמה

מאת: כתיבה וציור דודו פלמה ת.פרסום: 04/01/17
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

הוֹי חֹשְׁבֵי אָוֶן וּפֹעֲלֵי רָע עַל מִשְׁכְּבוֹתָם; בְּאוֹר הַבֹּקֶר יַעֲשׂוּהָ כִּי יֶשׁ לְאֵל יָדָם. ב וְחָמְדוּ שָׂדוֹת וְגָזָלוּ, וּבָתִּים וְנָשָׂאוּ; וְעָשְׁקוּ גֶּבֶר וּבֵיתוֹ וְאִישׁ וְנַחֲלָתוֹ. ג לָכֵן, כֹּה אָמַר יְהוָה, הִנְנִי חֹשֵׁב עַל הַמִּשְׁפָּחָה הַזֹּאת רָעָה:

מעולם לא הייתה הלימה גדולה יותר בין הפרק היומי למתרחש בחברה הישראלית. רק אתמול בלילה צפינו בתכנית התחקירים של רביב דרוקר וברוך קרא "המקור" איך מתנכלת משפחת נתניהו למני נפתלי, מלח הארץ, שהיה אב בית במעונם.

מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, פרץ לחיינו לפני כמה שנים - אז הגיש תביעה בנוגע לתנאי העסקתו במקום, בה גם זכה לבסוף, ובכך נכנס לעימות חזיתי עם משפחת נתניהו, תנועת הליכוד והשלטון.

מאז מנהל נפתלי מאבק עיקש על שמו וחפותו. החודש הקריטי בתקופה זו היה בין החודשים פברואר-מארס בשנת 2015, שיאה של מערכת הבחירות. אז מתחילה מערכת הכפשות גדולה מאוד נגד אב הבית לשעבר, שעיקר טענותיה הוא שנפתלי היה האשם בהוצאות המופרזות בבית רה"מ, לאחר פרסום דוח מבקר המדינה בנושא.

בכתבה נמסר ששכן מסר עדות שקר במשטרה שמני נפתלי "פורק ארגזים מלאי כל טוב" בכל יום כביכול ממעון ראש הממשלה. העדות כאמור התבררה כעדות שקר.

בכתבה הביאה עוד מערכת "המקור" עדות של עובד לשעבר במשרד ראש הממשלה שמספר על דברים המתרחשים בבית, דברים דומים לאלה שמתאר נפתלי. באחד מסיפוריו הוא מתאר כיצד נהגי המשרד מתגייסים בכדי להביא סושי לבנו של נתניהו - שלא מסתפק באוכל המוגש לו בבסיס הצבאי.

"הנהג הולך להביא את הסושי, לפעמים זה היה ויקטור הנהג של משרד רה"מ או אחד הנהגים של הילדים, והוא נוסע להביא את זה לילד", סיפר ג`, "זאת אומרת, יש פה רכבים שנוסעים ודואגים שחס וחלילה הילד לא יאכל את האוכל הצבאי. מגיע להם - אחרי הכל הם מלוכה. יאיר (בנו של נתניהו) פעם אמר לי - `אתה יודע שאני נחשב ל`הארי הישראלי`", בהתייחסו לנסיך הארי מבריטניה.

לחברה הישראלית יש היום ראש ממשלה שמתנהלות נגדו חקירות על קבלת שוחד וטובות הנאה לכאורה בעודו משסע את החברה הישראלית לגזרים מסוכסכים ומטיח אותנו זה בזה בעודנו נועצים את שינינו איש בצוואר רעהו. 
הוֹי חֹשְׁבֵי אָוֶן וּפֹעֲלֵי רָע עַל מִשְׁכְּבוֹתָם; בְּאוֹר הַבֹּקֶר יַעֲשׂוּהָ כִּי יֶשׁ לְאֵל יָדָם.  וְחָמְדוּ שָׂדוֹת וְגָזָלוּ, וּבָתִּים וְנָשָׂאוּ; וְעָשְׁקוּ גֶּבֶר וּבֵיתוֹ וְאִישׁ וְנַחֲלָתוֹ. לָכֵן, כֹּה אָמַר יְהוָה, הִנְנִי חֹשֵׁב עַל הַמִּשְׁפָּחָה הַזֹּאת רָעָה: ואמרו אמן 
------------------------------
 הקריקטורה בעקבות קריקטורה של רוברט בלוק- קריקטוריסט יהודי אמריקאי מחשובי הקריקטוריסטים הפוליטיים בארצות הברית. זוכה פרס פוליצר ומדליית החירות הנשיאותית. קריקטוריסט הוושינגטון פוסט ומי שיצירותיו על גבי העיתון, תרמו תרומה בלתי רגילה, לחשיפתו של ניקסון כמושחת.