מתחפשים ליהודים ודמוקרטים - אסתר ח' | עופר בורין

מאת: עופר בורין ת.פרסום: 19/02/18
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

המן נתלה בפרק הקודם.
אבל האיום טרם הוסר. הרי יש לו משפחה מסוכנת שעלולה לנקום.
המלך פותר את הבעיה הזו ומעמיד את אסתר, בצוו המלך, כשולטת בבית המן. 
אסתר מגלה למלך על הקשר שלה עם מרדכי, והמלך מיד מזמין את מרדכי אליו.
המלך מסיר את הטבעת שנתן לפני כמה ימים להמן ומעביר אותה למרדכי.
אסתר מעבירה את השליטה בבית המן ממנה למרדכי. לה יש עוד הרבה עבודה.
זהו, נראה שהמהפך הושלם. טבעת המלך רבת העוצמה עברה מהמן התלוי למרדכי היהודי:
א) בַּיּוֹם הַהוּא, נָתַן הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ לְאֶסְתֵּר הַמַּלְכָּה, אֶת-בֵּית הָמָן, צֹרֵר היהודיים (הַיְּהוּדִים); וּמָרְדֳּכַי, בָּא לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ--כִּי-הִגִּידָה אֶסְתֵּר, מַה הוּא-לָהּ
ב) וַיָּסַר הַמֶּלֶךְ אֶת-טַבַּעְתּוֹ, אֲשֶׁר הֶעֱבִיר מֵהָמָן, וַיִּתְּנָהּ, לְמָרְדֳּכָי; וַתָּשֶׂם אֶסְתֵּר אֶת-מָרְדֳּכַי, עַל-בֵּית הָמָן. {ס}

אבל לא.
המהפך הפרטי הושלם, אבל אסתר מבינה שעליה לפעול להגנת העם כולו, שהרי פקודות המן להשמדת היהודים בכל הממלכה, שניתנו בחותמת טבעתו של המלך, כבר שוגרו לכל קצוויי הממלכה.
אסתר פונה למלך ומבקשת שיבטל את גזירות המן.
אסתר יודעת שגזירות המן נחתמו בטבעת המלך, אבל בפנייתה היא כלל לא מסגירה את אחריותו של המלך לכל מה שקורה. כל האשמה היא על המן, שממילא כבר מת.

המלך אחשוורוש קולט את העניין ונותן לאסתר ולמרדכי אישור לכתוב איזה פקודות שהם רוצים, לחתום אותן בטבעת המלך ולשלוח אותן לכל רחבי הממלכה.
המלך מוסיף שפקודות המלך אינן ניתנות לביטול.
נו, זה באמת משעשע. פקודות המלך לא ניתנות לביטול אלא בפקודות מלך אחרות.
תיאטרון אבסורד?
לא!
למעשה רומז אחשוורוש לאסתר ומרדכי, שאת פקודתו להרוג את כל היהודים לא ניתן להשיב אחור. ולכן, כל מה שנדרש הוא שייצאו פקודות נוספות, שהתוצאות שלהן תהיינה כאלה שהפקודות הקודמות לא תוכלנה להתממש.
ֵח) וְאַתֶּם כִּתְבוּ עַל-הַיְּהוּדִים כַּטּוֹב בְּעֵינֵיכֶם, בְּשֵׁם הַמֶּלֶךְ, וְחִתְמוּ, בְּטַבַּעַת הַמֶּלֶךְ: כִּי כְתָב אֲשֶׁר נִכְתָּב בְּשֵׁם הַמֶּלֶךְ, וְנַחְתּוֹם בְּטַבַּעַת הַמֶּלֶךְ אֵין לְהָשִׁיב

ואסתר ומרדכי קולטים את המסר וכותבים פקודות חדשות בזו הלשון:
יא) אֲשֶׁר נָתַן הַמֶּלֶךְ לַיְּהוּדִים אֲשֶׁר בְּכָל-עִיר וָעִיר, לְהִקָּהֵל וְלַעֲמֹד עַל-נַפְשָׁם--לְהַשְׁמִיד וְלַהֲרֹג וּלְאַבֵּד אֶת-כָּל-חֵיל עַם וּמְדִינָה הַצָּרִים אֹתָם, טַף וְנָשִׁים; וּשְׁלָלָם, לָבוֹז

הפקודה החדשה מאשרת ליהודים להשמיד, ולהרוג ולאבד את כל מי שמתוכנן היה להשמיד ולהרוג ולאבד את היהודים. האישור ניתן להרג לא רק של הלוחמים אלא גם של הילדים והנשים. כמו כן, יש אישור לביזה של רכוש. הייתי אומר שזה צוו הגנה אקטיבי מאוד. צבא הגנה ליהודים.
פשוט לא?
המן השתמש בטבעת לפקודה מופרעת לחלוטין.
באים אסתר ומרדכי ומשתמשים בטבעת לפקודה שלא מבטלת את הפקודה המופרעת אלא מעמידה מולה פקודה חזקה יותר.

שמחים?
איזו הצלה מתוחכמת.
והיהודים צוהלים והעמים האחרים, מרוב פחד, מתיהדים. לא באמת הופכים ליהודים, אלא עושים עצמם כיהודים. מתחפשים.

טז) לַיְּהוּדִים, הָיְתָה אוֹרָה וְשִׂמְחָה, וְשָׂשֹׂן, וִיקָר
יז) וּבְכָל מְדִינָה וּמְדִינָה וּבְכָל עִיר וָעִיר, מְקוֹם אֲשֶׁר דְּבַר-הַמֶּלֶךְ וְדָתוֹ מַגִּיעַ, שִׂמְחָה וְשָׂשׂוֹן לַיְּהוּדִים, מִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב; וְרַבִּים מֵעַמֵּי הָאָרֶץ, מִתְיַהֲדִים--כִּי-נָפַל פַּחַד-הַיְּהוּדִים, עֲלֵיהֶם.
-----
אלפי שנים אחרי ארועים אלה, קמה מדינת ישראל המודרנית.
מסמך היסוד שנחתם על-ידי מנהיגי האומה היה מגילת העצמאות.
כתוב שם:
מְדִינַת יִשְׂרָאֵל תְּהֵא פְּתוּחָה לַעֲלִיָּה יְהוּדִית וּלְקִבּוּץ גָּלֻיּוֹת; תִּשְׁקֹד עַל פִּתּוּחַ הָאָרֶץ לְטוֹבַת כָּל תּוֹשָׁבֶיהָ; תְּהֵא מֻשְׁתָּתָה עַל יְסוֹדוֹת הַחֵרוּת, הַצֶּדֶק וְהַשָּׁלוֹם לְאוֹר חֲזוֹנָם שֶׁל נְבִיאֵי יִשְׂרָאֵל; תְּקַיֵּם שִׁוְיוֹן זְכֻיּוֹת חֶבְרָתִי וּמְדִינִי גָּמוּר לְכָל אֶזְרָחֶיהָ בְּלִי הֶבְדֵּל דָּת, גֶּזַע וּמִין; תַּבְטִיחַ חֹפֶשׁ דָּת, מַצְפּוּן, לָשׁוֹן, חִנּוּךְ וְתַרְבּוּת; תִּשְׁמֹר עַל הַמְּקוֹמוֹת הַקְּדוֹשִׁים שֶׁל כָּל הַדָּתוֹת; וְתִהְיֶה נֶאֱמָנָה לְעֶקְרוֹנוֹתֶיהָ שֶׁל מְגִלַּת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת.

"שיויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת גזע ומין".
אמנם ניתן אז יתרון לא שיויוני לעולים למדינת היהודים במתן אזרחות ליהודים ביניהם מכוח חוק השבות. אבל זה היה ועדיין סביר לנוכח מצבם של היהודים בעולם.

ישבו מנהיגי האומה המחדשים, המתוחכמים, הצעירים והגזענים וחשבו: איך נוכל לעקוף את מגילת העצמאות הקוראת לשיויון זכויות גמור כאשר אנחנו רוצים העדפה ליהודים?
והינה הפתרון טמון כאן. במגילת אסתר. במעשה אחשוורוש.
נפעיל את פטנט "מגילת אסתר" על "מגילת העצמאות".
נכתוב חוק חדש שלא יבטל את מגילת העצמאות. הוא פשוט יהייה חדש יותר וחזק יותר.
אז הציע בנימין בגין להוריד רק את המילה "גמור" להישאר עם "שיויון זכויות".
אבל זה לא הספיק לאנשי הקדמה הגזענים.
ולכן הוציאו תחת ידם הצעה לחוק חדש שבו המילה שיויון תיעלם.

כך מתחפש החוק הישראלי להיות דמוקרטיה.