וַתֵּצֵא אֵשׁ מִלִּפְנֵי יְהוָה - ויקרא ט' | אורי הייטנר

מאת: אורי הייטנר התמונה pixabay ת.פרסום: 28/11/18
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

כל ערוצי הטלוויזיה, הארציים והמקומיים הופקעו לשידור החי 8X24 ממשכן האב הגדול; השידור המביא לכל בית את שירות המילואים הדרמטי, בן שמונת הימים, של יחידת העלית: אהרון ובניו הכוהנים.

המתח נבנה מיום ליום, משעה לשעה. השעון שבקצה המסך חישב את קצו לאחור והעביר לכל צופה את מספר הימים, השעות, הדקות והשניות עד לשעת האפס, הגמר הגדול של היום השמיני. כתוביות בתחתית המסך קוראות לציבור להתעלם מן השמועות הרוחשות ומהמסרים המועברים בווטסאפים. אבל ברור לכל, שדרמה גדולה בשידור חי צפויה בגמר הגדול, בסופו של היום השמיני.

וַיְהִי בַּיּוֹם הַשְּׁמִינִי קָרָא מֹשֶׁה לְאַהֲרֹן וּלְבָנָיו. הם מקבלים את משימות היום האחרון. ויהי בחצי הגמר, וַיָּבֹא מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶל אֹהֶל מוֹעֵד, וַיֵּצְאוּ, וַיְבָרְכוּ אֶת הָעָם, וַיֵּרָא כְבוֹד יְהוָה אֶל כָּל הָעָם. וַתֵּצֵא אֵשׁ מִלִּפְנֵי יְהוָה, וַתֹּאכַל עַל הַמִּזְבֵּחַ אֶת הָעֹלָה וְאֶת הַחֲלָבִים.

מחזה כזה, שראתה כל שפחה מול המרקע, לא ראה אפילו יחזקאל בן בוזי. אש יורדת לפתע מן השמים ושורפת את חלקי הקורבן. מראה פנטסטי, פירוטכניקה אלוהית שלא נראתה כדוגמתה מאז מעמד הר סיני. מכל בית נשמעה קריאת התפעלות אדירה. האקסטזה בשיאה. וַיַּרְא כָּל הָעָם, וַיָּרֹנּוּ, וַיִּפְּלוּ עַל פְּנֵיהֶם.

אם דרמה כזאת נראתה בחצי הגמר, מה צופן לנו הגמר?

הרחובות ריקים מאדם. עוף לא צייץ. הכל מכונסים בבתיהם מול הטלוויזיה, לבד מכמה אלפי אנשי סגל א` ופרוטקציונרים למיניהם, שהוזמנו לחזות בדרמה מטריבונה שהוקמה במיוחד בצמוד למשכן.

גבירותיי ורבותיי, הגמר הגדול!