גם לקלל עכשיו אסור?  ויקרא כ"ד | מני גל

מאת: מני גל, צילום יונה ארזי ( עין חרוד) ת.פרסום: 19/12/18
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

אני מקלל לפעמים את ה` בלב, למרות שאני לא רוצה, ולמרות שאני אוהב את אלוהים מאד, ומאמין בו - אני מקלל אותו. אני פשוט לא מצליח לשלוט על זה! יש לי כבר את זה במשך 4 חודשים, נראה לי! מישהו יכול לעזור לי, שאני לא אקלל יותר את אלוהים? תנו לי שיטה , דרך איך לא לקלל את אלוהים!

פתחתי כזה אשכול לפני חודש וחצי בערך על אותו נושא, שאני רשמתי עכשיו, ואז אמרו לי כל מיני שיטות, כדי שאני לא אקלל אותו יותר, וזה לא עזר, ואני עדיין מקלל. אני פשוט מיואש! חשבתי שבזכות השנה החדשה זה יתחיל לעבור לי, אבל זה לא עובר!
אז מה?

(פנייה לקבוצת עזרה וייעוץ באתר ואללה)

********

שאלה: מה קורה למי שמקלל את אלוהים? חבר שלי אתאיסט עושה את זה על בסיס קבוע.
תשובה: זה עניין של הקב"ה.
(שאלה באתר `הידברות`)
(התשובה התקבלה מהרב מוטי דשא, ראש הגרעין התורני בכפ"ס)
...

לפני מספר שנים הזמר אברהם פריד לקח את שירו של יורם טהרלב "שהשמש תעבור עלי" והכשיר אותו לשימוש אורתודוכסי למהדרין. במקור שרה אותו ירדנה ארזי כך: `רק תפילה אשא, הו אלי, אלי, שהשמש וכו``, אבל פריד שחט אותו כהלכה, המליח והוציא לו את המיץ ואת הנשמה, כשהמיר את המילה "אֵלִי" בכינוי המוזר - "קֵלִי". וזאת, שימו לב, כדי להפוך אותו ליהודי יותר!
הוספת והמרת האותיות המשונות, ההרחקות החגיגיות והמגונדרות, `אלוקים`, `יקווק`, `אדושם`, ואפילו `ה` צבקות` - כל אלה לטעמי, אינן עושות חסד עם אלוהים, ואינן מקרבות אותנו אליו. ההפך הוא הנכון. אני רוצה לנקוב בשמו. להתקרב אליו. להכיר אותו ושהוא יכיר אותנו וּבָנוּ. ובשביל זה צריך לנקוב בשם, צריך לדבר ולשחק, ולא להיות מונעים מפחד הסקילה; ולחייך, וללטף את האותיות המכושפות, עד שנשוב להיות קדושים ומקודשים. לנו ולו ולנו.
(נעם דן - ראשת מכינת בינ"ה ע"ש לובה אליאב)