ככה אני אוהב אתכם  - דברים ז' | מני גל

מאת: מני גל התמונה PIXABAY ת.פרסום: 23/02/19
שתפו בפייסבוק שתפו בטויטר שתפו בגוגל פלוס שתפו בגוגל לינקדאין

כִּי עַם קָדוֹשׁ אַתָּה לַיהֹוָה אֱלֹהֶיךָ. בְּךָ בָּחַר יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ לִהְיוֹת לוֹ לְעַם סְגֻלָּה מִכֹּל הָעַמִּים אֲשֶׁר עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה. לֹא מֵרֻבְּכֶם מִכָּל הָעַמִּים חָשַׁק יְהֹוָה בָּכֶם, וַיִּבְחַר בָּכֶם, כִּי אַתֶּם הַמְעַט מִכָּל הָעַמִּים, כִּי מֵאַהֲבַת יְהֹוָה אֶתְכֶם וּמִשָּׁמְרוֹ אֶת הַשְּׁבֻעָה, אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַאֲבֹתֵיכֶם, הוֹצִיא יְהֹוָה אֶתְכֶם בְּיָד חֲזָקָה, וַיִּפְדְּךָ מִבֵּית עֲבָדִים, מִיַּד פַּרְעֹה מֶלֶךְ מִצְרָיִם.

- אתה באמת אוהב אותנו, אלוהים?

- זה בדיוק מה שאמרתי כרגע.

- ואנחנו צריכים לאהוב אותך? בפרק הקודם אמרת בפירוש: וְאָהַבְתָּ אֵת יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. דוקא בפסיכולוגיה אנושית אנו די מבינים. אהבה אי אפשר לכפות. אז אתה באמת ובתמים מצפה מאיתנו שנאהב אותך?

- אולי לא בדיוק... אבל אתם צריכים להיות נאמנים לי.

- ואם לא נהיה נאמנים לך?

- כבר אמרתי: כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי, וְעָבְדוּ אֱלֹהִים אֲחֵרִים, וְחָרָה אַף יְהֹוָה בָּכֶם, וְהִשְׁמִידְךָ מַהֵר...

- ואתה באמת אוהב אותנו?

- כבר אמרתי...

- אבל מדוע אתה כל כך אימפולסיבי? זה לא מסתדר עם אהבה. זה נשמע יותר כמו רכושנות.

- מדוע אתם אומרים את זה?

- אולי התאהבת בנו או באבותינו, אבל קנית אותנו בהתפרצות אלימה כלפי המצרים, ומעבדים לפרעה הפכת אותנו לעבדים שלך. זה לא נראה כמו אהבה. לא היה חיזור, אם אנחנו זוכרים נכון...

- רגע, רגע, נראה לכם שאנחנו במשא ומתן? זה לא המצב. אתם שלי, אני אוהב אתכם, אם תבגדו בי – אשמיד אתכם, ואם לא – יהיו צ`ופרים. לא שאלתי לדעתכם.

- טוב, עכשיו אנחנו מבינים.

- ככה אני אוהב אתכם!